Kiekvienas sunkiaatletis labai gerai žino, kad norint atlikti pilną ir technišką stūmimą ar rovimą, reikalingas aukšto lygio kūno lankstumas ir paslankumas. Atliekant olimpinius kėlimus dalyvauja pagrindinės raumenų grupės: pečių juostos, nugaros, liemens, klubų ir kojų. Per mažas pečių juostos paslankumas neleis stabiliai išlaikyti svorio rovimuose, o klubų nepaslankumas apsunkins tinkamą žemos pozicijos priėmimą rovime ar atliekant štangos kėlimą. Atliekant šiuos kėlimus, kiekviena kūno dalis yra aktyvi, todėl prieš pradedant treniruotę su svoriais, būtinas tinkamas apšilimas, kurio metu dėmesys skiriamas kiekvienai aktyviai raumenų grupei ir sąnariams.

Pasiruošimas produktyviai treniruotei susideda iš apšilimo ir paslankumo gerinimo (mobility) pratimų, kurie yra tarpusavy susiję, tačiau vis dėlto – skirtingi dalykai, kurių nereikėtų painioti. Tik mobility pratimų atlikimas tinka pasiruošti lengvam krosui, tačiau nėra tinkamas pasiruošimas treniruotei, kurioje bus atliekami sudėtingi olimpiniai kėlimai, tad būtina padirbėti daugiau!

Kaip teisingai pasiruošti treniruotei? Kalbant apie teisingą pasiruošimą treniruotei, svarbu paminėti, kad pirma atliekami apšilimo pratimai, o tik po to – mobility. Apšilimo pratimai atliekami pirmi, nes jie pakelia kūno temperatūrą, o tai padeda arterijoms, venoms ir kapiliarams pernešti daugiau deguonies ir maistinių medžiagų į raumenis, taip pat pakelti pulso ir kvėpavimo dažnį, pagerinti sąnarių paslankumą, kad jie galėtų dirbti didesniu intensyvumu. Pakelta kūno temperatūra taip pat padeda greičiau perduoti nervinius impulsus, kurie atsakingi už koordinaciją atliekant kėlimus. Norint tai pasiekti tiks pratimai ar pratimų serija, kuri privers lengvai prakaituoti. (Tinka šokinėjimas per šokdynę, bėgimas ar intensyvus dviračio mynimas, Jumping Jacks). Taip pat reikia atlikti pratimus, kurie skirti pilvo presui, kadangi jis dalyvauja atliekant bet kokį fizinį veiksmą. Kai juosmens sritis aprūpinama krauju, likęs kūnas į dirgiklius atsako daug greičiau. Pilvo presui tinkami pratimai – sit-ups, leg extensions, back hyperextensions, reverse back hypers. Galiausiai paimkite lazdelę ir padarykite lenkimus į šonus.

Po tinkamo pasiruošimo galite pradėti treniruotę. Atletas, skyręs pakankamai laiko teisingai apšilti, galės atlikti daug efektyvesnę treniruotę nei tas, kuris apšilo mažai. Apšilę raumenys tampa elastingesni, todėl galima atlikti greitesnius judesius, o pats svarbiausias apšilimo tikslas – traumų prevencija. Atsiminkite ir tai, kad niekada nepradėsite savo treniruotės su per lengvu svoriu, tačiau galite pradėti su per dideliu, o tai taip pat tiesus kelias į traumų pasaulį.

Raktas į lankstumo ir paslankumo gerinimą yra ne tik tinkamas pasiruošimas treniruotei, bet  ir tinkamas treniruotės užbaigimas, dar žinomas kaip cool-down, kai atliekami tempimo pratimai pečiams, nugarai, kojoms.

Kiekvienas atletas yra unikalus ir žino savo fizines galimybes bei trūkumus, todėl kiekvienas gali rinktis skirtingą apšilimo ar tempimo pratimų intensyvumą specifinei raumenų grupei. Tinkamas pasiruošimas treniruotei – kelias į norimą progresą, lankstumo ir paslankumo gerinimą, kas yra vienintelis sėkmės garantas sporte. Kiekvienas atletas, norintis progresuoti sporte, privalo skirti pakankamai laiko tinkamai apšilti prieš kiekvieną treniruotę.