Eglė Duksaitė „Brasa CrossFit“ treniruotes išbandė per sporto savaitę savo darbovietėje – tarptautinėje IT kompanijoje. Pirma pažintis užkabino – personalo srityje dirbanti „Brasa“ atletė jau aštuntą mėnesį ankstyvus rytus pradeda „CrossFit“ salėje.

 – Kodėl sporto savaitėje, kurią organizavo jūsų darbe, Tavo dėmesį patraukė būtent „Brasa CrossFit“ treniruotės?

– „Brasa CrossFit“ vardą esu girdėjusi per vieną radijo stotį ir vis galvodavau – įdomu kas čia tokio, bet niekada neprisiruošdavau išbandyti. Taip ir užsiregistravau į bandomąją treniruotę. Ji vyko su kolegomis, todėl buvo jauku.

Pati bandomoji treniruotė nustebino pratimų ir technikų įvairovė. Treneris Paulius trumpai papasakojo apie „CrossFit“ esmę, kas jį sudaro ir kokius įgūdžius treniruočių metu mes galime pagerinti. Tai mane labai sudomino. Po savaitės grįžau į pradmenis ir galvojau sau, na savaitę rytais palankysiu pradmenis, pasižiūrėsiu, kaip man čia seksi, o po to pabandysiu mėnesį sportuoti. Pažiūrėsiu: patiks – nepatiks.

– Ir kokie buvo pirmos treniruotės įspūdžiai po pradmenų?

– Praėjusi pradmenis, kaip šiandien atsimenu Facebook grupėje sekmadienio vakarą pamačiau paskelbtą kitos dienos treniruotę. Parašiau, kaip negaliu sulaukti tos pirmos treniruotės po savaitės pradmenų. Ir pamenu, kaip viena bendruomenės narė pakomentavo – “na rytoj nuo tokios treniruotės mirsi”. Sėdėjau ir galvojau – kas čia man dabar bus.

Aišku, po pirmo WODo nemiriau – vis dar čia, „CrossFit“ sportuoju jau gerus aštuonis mėnesius.

– Ar prieš „CrossFit“ aktyviai sportavai?

– Mokykloje visada buvau ta silpniausia mergaitė. Visi dalykai sekėsi puikiai, bet va kūno kultūra buvo tas dalykas iš kurio turėdavau mažiausią pažymį. Visada man būdavo sunku bėgti, bijodavau šokinėti per ožį. Bet kokie sportiniai pratimai atrodydavo didžiausias iššūkis man pačiai, nes tiesiog fiziškai buvau silpna.

Vėliau sportą bandžiau jaukintis kelis kartus. Esu keletą kartų dalyvavusi bėgimo renginiuose, kur bėgau 10 kilometrų. Tai buvo mano maksimumas, kurį tuo metu pavyko iš savęs išspausti.

– Vis dar bėgioji renginiuose ir lankydama „CrossFit“ treniruotes?

– Kai pradėjau sportuoti „Brasa CrossFit“ visai netikėtai pagerinau savo bėgimo rezultatus. Konkretus pavyzdys – prieš dvejus metus bėgau Trakų pusmaratonyje 10,5 kilometrų distanciją. Turėjau tikslą išbėgti per valandą, bet tai buvo daugiau svajonė. Žinojau, kad prieš dvejus metus mano fizinė forma nėra tokia, kad aš tą rezultatą galėčiau pasiekti. Rezultatas tuo metu buvo valanda ir trylika minučių. Tuomet džiaugiausi, kad visą distanciją išbėgau be jokio sustojimo.

Šiemet nusprendžiau pasižiūrėti, kokia yra mano ištvermė ir kaip pasikeitė mano bėgimas. Todėl vėl užsiregistravau Trakų pusmaratonyje nubėgti tą pačią distanciją. Man ją pavyko įveikti per vieną valandą ir beveik 1 minutę.

Po tokio rezultato prisiminiau jau minėtą svajonę – labai norėčiau 10 km distanciją išbėgti iki vienos valandos. Tikiu, kad kai dalyvausiu kitame bėgimo renginyje ir bėgsiu tuos 10 km tai tas tikslas bus praktiškai ranka pasiekiamas. Ir tikrai tai yra dėka vien „CrossFit“ treniruočių. Tai yra vienintelis sportas, kuriuo šiuo metu užsiimu.

– Kaip pasikeitė Tavo bėgimas pradėjus sportuoti „CrossFit“?

– „CrossFit“ bėgime man padėjo labai daug – bėgdama jaučiu, kad padidėjo mano ištvermė. Taip pat su savimi nekovojo taip kaip kovodavau anksčiau, nebereikia įkalbinėti “na dar vieną šimtą, dar kelis šimtus metrų.” Pats bėgimas teikia didesnį malonumą lyginant su ta patirtimi, kurią turėjau anksčiau.

Apskritai, pradėjus sportuoti „CrossFit“ mano požiūris į sportą pasikeitė kardinaliai. Mokykloje visada atrodė, kad bet kokia sportinė veikla yra didelė kančia, tačiau po „CrossFit“ treniruočių aš supratau, kad savo galimybių ribas nusistatome mes patys.

– Sportuoji anksti rytais. Kas Tave motyvuoja kas rytą pasirinkti sporto salę, o ne šiltą lovą?

– Motyvuoja daugelis dalykų, nėra tik vieno. Pirma, mane motyvuoja „Brasa CrossFit“ treneriai ir sakau jiems labai didelį ačiū už kiekvieną pastabą, už kiekvieną pamoką, už kiekvieną paskatinimą, kurį jie treniruočių metu suteikia. Antras dalykas, kuris mane motyvuoja, tai tie patys žmonės, su kuriais sportuojame kurį laiką, anksti rytais. Ir paskutinis dalykas – mane labai motyvuoja pačios treniruotės, kadangi kiekviena treniruotė yra skirtinga ir aš žinau, kad jeigu vieną dieną daugiau bėgu, tai greičiausiai kitą dieną bus visiškai kitokie pratimai. Nėra tos rutinos, kuri būna šiaip sporto klubuose.

– Ar turi mėgstamiausius pratimus ar „CrossFit“ treniruotes?

– Patinka tie dalykai, kurie sekasi geriau. Tas pats bėgimas ar irklavimas. Štangos kėlimai buvo kažkas visiškai nauja. Tačiau nevengiu ir tų pratimų, kurie yra sunkesni ir tų, kurių nemėgstu. Pavyzdžiui, labai nemėgstu nose-to-wall, nes turiu didžiulę baimę. Bet labai smagu, kad per keletą mėnesių man pavyksta prie sienos prieiti vis arčiau ir arčiau.

Jau pavyko pagerinti ir kai kuriuos svorio kėlimo asmeninius rezultatus – pavyzdžiui, mirties traukos rekordas buvo 60 kg, dabar – 70 kg.

– Ką rekomenduotum norintiems pabandyti „CrossFit“ treniruotes?

– Sakyčiau, kad nereikia „CrossFit“ programos vertinti tik pagal vieną treniruotę, nes kai ateini ir pabandai vieną kartą, gali susidaryti visiškai kitokį įvaizdį, negu, kad yra iš tikrųjų. Kad patirtum ir pajustum, kas yra „CrossFit“ ir bendruomenė tikrai reikia išbandyti daugiau nei vieną kartą, vieną treniruotę. Rekomenduočiau bent jau mėnesį nusipirkit abonementą ir palankyti, įvertinti, kas ir kaip. Ir tik tada spręskite, ar tai jums patinka, ar ne.